19 Temmuz 2024 Cuma

Koçyiğit: Kayyuma karşı mücadelemiz kesintisiz devam edecek

Hakkari Yüksekova Belediyesi'ni ziyaret eden DEM Parti Grup Başkanvekili Koçyiğit ile beraberindeki heyet kayyum darbesine karşı ilk günkü mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit ile beraberindeki heyet, Kurban Bayramı dolayısıyla Hakkari'nin Yüksekova Belediyesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Gülistan Kılıç Koçyiğit'e milletvekilleri Hüseyin Olan ile Ömer Faruk Hülakü eşlik etti. Heyet Yüksekova Belediyesi eşbaşkanları Şoreş Diri, Şadiye Kırmızıgül, belediye meclis üyeleri ile parti yöneticileri tarafından karşılandı.

‘KAYYUM ATAMALARININ HİÇBİR MEŞRUİYETİ YOKTUR'
Gülistan Kılıç Koçyiğit, her dönem sıkışan iktidarın Kürtlere saldırdığını belirterek, "Bu saldırılarla Kürt halkının bugüne kadar dişi ve tırnağıyla biriktirdiği, elde ettiği tüm kazanımlarını yok ederek yol almaya ve ayakta kalmaya çalışıyor. Kayyum atamalarının hiçbir meşruiyeti yoktur. Hakkari halkı Türkiye ve Kürdistan'ın dört bir yanından tepkilerini ortaya koydular" diye belirtti.

‘İLK GÜN NASIL MÜCADELE ETTİYSEK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ'
Demokratik kitle örgütleri, siyasi parti ve tüm halkların kayyım gasbına ve haksızlığa karşı yan yana durdurduğu müddetçe zulmün önüne ket vuracaklarını dile getiren Gülistan Kılıç Koçyiğit, "Hiçbir şey bitmiş değil, kayyum atamasının olduğu ilk gün nasıl halkımızla beraber sokaklarda mücadele ettiysek bu süreçten sonra da çeşitli eylem ve etkinliklerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Kayyum gasbına karşı direnmeye ve sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. Bizler irade gasbına karşı ilk gün nasıl mücadele ettiysek kayyumlar gidene kadar bu yoldan şaşmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Hakkari Belediyesi, Colemêrg halkına geri verilene dek, halkın seçtiği belediye meclis üyeleri görevlerine dönene kadar mücadelemiz kesintisiz şekilde devam edecektir" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DA MİTİNG YAPILACAK
Gasba karşı İstanbul'da büyük bir miting gerçekleştireceklerini aktaran Gülistan Kılıç Koçyiğit, şöyle devam etti: "Tüm bu mitinglerde AKP-MHP faşist iktidarının zulmünü anlatmaya devam edeceğiz. Bu mitinglerle her ne olursa olsun direnmeye devam ettiğimizi göstereceğiz. Gever ve Hakkari, mücadelesiyle her zaman Kürt halkının direnişi ve duruşuyla örnek ve kılavuz olmuştur. Ne olursa olsun kazanacağız. Tarih direnenleri yazacaktır. Tarih Gever ve Colemêrg halklarının direnişini yazacak. Bu halka zulmedenler elbet bir gün tarihin çöp sepetine gidecekler. Mücadelemiz o sürecin hemen gelmesi içindir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, direneceğiz."