22 Eylül 2023 Cuma

HBDH'dan İzmir ve İstanbul'da eylemler

İzmir ve İstanbul'da bir dizi eylem gerçekleştirdiklerini duyuran HBDH Abdullah Cömert Milisleri, "Eylemlerimiz, özgürlük tutkusuyla devrim yürüyüşünü sürdüren emekçi halklarımızadır" dedi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Abdullah Cömert Milisleri, İstanbul ve İzmir'de eylem yaptığını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bu kan içici faşist sömürü düzeni ancak ve ancak devrimci zor eylemleriyle yıkılabilir. Halklarımızın kurtuluşu zora dayalı devrimdedir. Birleşik devrimimiz, devrimci şiddet eylemleriyle düşmana anladığı dilden karşılık verdikçe, bu faşist caniler sürüsü kaçacak delik arayacaklar. Bu bilinçle savaşan milislerimiz, düşmana sürekli darbeler vuruyor. Milislerimiz, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirdikleri eylemlerle, faşist iktidarın yolsuzluk ve hilelerle kazandığı sahte seçim zaferine meydan okudu.

🔹 "29 Mayıs günü uyuşturucu tacirlerine ait bir araca sabotaj eylemi düzenledik.
🔹İstanbul'da, Beyoğlu/Hacı Ahmet Mahallesinde uyuşturucu çetelerine ait araç, milislerimiz tarafından saat 17.00 sıralarında ateşe verildi. Araç tamamen kül oldu.
🔹Mayıs gecesi yine İstanbul'da bu kez faşist düzenin saldırgan bekçilerini hedef aldık. Beyoğlu/Hacı Ahmet'te, Millet Kütüphanesi çevresinde bekleyen bekçilere bombalarla saldırdık. Bu sahte kabadayı sürüsü, patlama sonrasında can korkusuyla kaçıştılar. Faşist saray iktidarının küçük ortağı faşist MHP, devrimci şiddet eylemlerimizin her zaman değişmez hedeflerindendir.
🔹İzmir'de, 2 Haziran gecesi MHP yöneticilerinden bir faşistin aracına ses bombalı eylem gerçekleştirdik.

"Eylemlerimiz, özgürlük tutkusuyla devrim yürüyüşünü sürdüren emekçi halklarımızadır. Büyük Gezi ayaklanmasının ve 1 Haziran 2004 Atılımı'nın yıldönümü dolayısıyla eylemlerimizle Gezi'nin isyankar emekçi halklarını ve yeniden ayağa kalkışı sağlayan PKK savaşçılarını selamlıyoruz. Zafere kadar hiç durmayacağız, mutlaka kazanacağız! Kahrolsun faşizm! Tek yol birleşik devrim!"