13 Ağustos 2022 Cumartesi

HBDH Zeynep Kınacı Milisleri'nden İstanbul'da sabotaj eylemi

HBDH Zeynep Kınacı Milisleri, İstanbul'da bir kozmetik fabrikasına sabotaj eylemi düzenledi. Eyleme ilişkin açıklamada, "Bu faşist iktidar her gün savaş suçları işlemektedir. Gerilla alanlarına yönelik yürüttüğü işgal girişimi saldırılarında yenilen faşist iktidar başta kimyasal gaz kullanımı ile savaş suçu işliyor. Bu suçlarının hesabını onlara soracağız, bedel ödeteceğiz" denildi. 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Zeynep Kınacı Milisleri, İstanbul'da bir kozmetik fabrikasına sabotaj eylemi düzenlediğini duyurdu. Hadımköy Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan, kozmetik ve kimyasal üretimi yapan fabrikaya gerçekleştirilen eylem sonucu büyük maddi hasarın oluştuğu belirtilen açıklamada, sabotaj eyleminin, fabrika bahçesinde bulunan TIR ve araçlara dönük yapılırken alevlerin tüm fabrikayı etkisi altına aldığı kaydedildi, 
fabrika bahçesinde bulunan TIR'lar ve otomobillerin tamamen kullanılamaz durumda ve fabrikanın ise belirli bir bölümünün kullanılamaz hale geldiği de belirtildi. 

HBDH Zeynep Kınacı Milisleri'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Bugün, işçi ve emekçiler zorlu yaşam koşulları ile boğuşmaktadır. Her gün enflasyon yükseliyor, alım gücü düşüyor, emekçiler kıt kanaat yaşıyor. Türkiye ve Kuzey Kürdistan, ezilenler ve emekçiler için cehenneme dönüşürken zenginler, patronlar, faşistler için adeta bir cennet bahçesi olmuştur. Onlarca işçi grevi sürüyor, emekçiler hakları için zorlu koşullara karşı savaşıyor. Nice işçi birkaç liralık önlem alınmadı diye ölüyor, saatlerce emek sömürüsü ile çalıştırılıyor. Bu durumu yaratan zenginlerin, patronların, faşistlerin ensesindeyiz. Her an onların peşindeyiz. Kaçamayacaklar. Bizden kurtulamayacaklar. Faşizmin daha fazla sömürü, işgal, rant ve savaş suçları için harcadığı paraların kaynakları olan bu fabrikaları ateşe vereceğiz!

Bu faşist iktidar her gün savaş suçları işlemektedir. Gerilla alanlarına yönelik yürüttüğü işgal girişimi saldırılarında yenilen faşist iktidar başta kimyasal gaz kullanımı ile savaş suçu işliyor. Bu suçlarının hesabını onlara soracağız, bedel ödeteceğiz. Bu eylemimizle yineliyoruz; pratiğimizi Zeynep Kınacı'nın fedai ruhundan, bilincimizi ise ezilenlerin ve emekçilerin büyük direnişlerinden alıyoruz. Zafere doğru durmadan yürüyoruz.

Zaferi kazanacağız! İşçilerin ve ezilenlerin iktidarını kuracağız! Yaşasın HBDH! Yaşasın birleşik devrim! Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız!"