8 Aralık 2023 Cuma

HBDH Aziz Güler Milisleri: Komutan Rasih yaşıyor!

Ölümsüzleşen Rasih Kurtuluş'u (Aziz Güler) anan HBDH Aziz Güler Milisleri, Güler'in faşizme karşı protestoculuğu değil silahlı mücadelenin savaş çağrısı olduğunu hatırlattı. HBDH, "Gençliği, Azizlerin yolunda, HBDH saflarında, faşizmin anladığı devrimci eylemin diliyle yanıt olmaya çağırıyoruz" dedi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Aziz Güler Milisleri, ölümsüzlüğünün 8. yılında, 21 Eylül gecesi İstanbul'da pankart asarak Rasih Kurtuluş'u (Aziz Güler) andı.

Eyleme ilişkin açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Türkiye gençliğinin devrimci önderlerinden Aziz Güler, kampüslerden işçi direnişlerine, Gezi ayaklanmasından Kobanê'ye kadar örnek ve öncü bir devrimci olarak, sırt çantasıyla çıktığı yolda, İstanbul'a onbinlerce insanın omuzlarında 'onurumuzdur' sloganlarıyla döndü. Birleşik devrimin tohumlarından olan Aziz yoldaş, faşizme karşı protestoculuğu değil silahlı mücadelenin savaş çağrısı oldu. Şimdi o savaş çağrısı birleşik devrimin çağrısıdır. Türkiye ve Kürdistan devrimci gençliği görev başına! Gençliği, Azizlerin yolunda, HBDH saflarında, faşizmin anladığı devrimci eylemin diliyle yanıt olmaya çağırıyoruz!"